Yandex walczy ze SPAMem

Nie tylko Google boryka się z dużą ilością SPAMu w wynikach wyszukiwania. Od lat Rosja razem z Chinami jest tuż za USA na podium w niechlubnym rankingu najbardziej SPAMerskich krajów. W zeszłym tygodniu Yandex zrobił krok w kierunku walki przynajmniej z pewnymi aspektami tego problemu.

Według doniesień branżowych portali tj. SearchEngineLand Yandex po raz kolejny w przeciągu ostatnich lat uruchomił swoją aktualizację algorytmu zwaną AGS. Aktualizacja ta ma za zadanie karać strony, które zostaną złapane na sprzedaży linków. Co ciekawe aktualizacja nie skupia się tylko na dużych czy małych stronach – wszystkie traktuje równo i z równą skutecznością kara. Według różnych doniesień nawet kilkaset rosyjskich stron mogło paść ofiarą tej aktualizacji.

Kolejną ciekawostką jest fakt iż kara dotyczy tylko stron sprzedających linki, nie tych które je kupują. Nie oznacza to iż kupujący linki są bezpieczni. Yandex posiada bowiem drugą osobną aktualizację zwaną Minusinsk, która rozprawia się z drugą stroną SPAMu.

Yandex przez lata był dominującą wyszukiwarką w Rosji lecz według ostatnich szacunków jego udział w rynku określa się obecnie na poziomie około 38%. Z tego względu coraz więcej działań jest podejmowanych, aby odzyskać dominację którą przejęło Google w ostatnich latach. Niestety na chwilę obecną jest to doganianie konkurencji a nie wyznaczanie nowych trendów.

Oceń
Specjalista SEM z 15 letnim stażem. Na co dzień zajmuje się przygotowaniem, prowadzeniem, optymalizacją i raportowaniem kampanii reklamowych, jak również analityką internetową i zagadnieniami związanymi z SEO. Prywatnie fan japońskiej herbaty i amerykańskich jabłek ;)

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?

Wypełnij brief Skontaktuj się z nami