Marketing gabinetu stomatologicznego

Branża stomatologiczna niezwykle dynamicznie się rozwija, a zmieniający się rynek stawia przed właścicielami gabinetów i klinik dentystycznych coraz to nowe wyzwania, którym należy sprostać. Wiele z nich dotyczy nowych dróg dotarcia do Pacjentów i przekonania, by w dobie dużej konkurencyjności wybrali właśnie Twój gabinet. Jednocześnie modyfikacji ulegają też nawyki Pacjentów, którzy coraz częściej w internecie i mediach społecznościowych poszukują informacji na temat stomatologa, z którego usług warto skorzystać. Chcesz, by o Twojej placówce stomatologicznej dowiedziało się jak najwięcej osób? Pragniesz zbudować sobie na rynku silną pozycję i zgromadzić wokół prowadzonej przez siebie praktyki wierną rzeszę Pacjentów? Postaw na nowoczesny marketing gabinetu stomatologicznego! W realizacji wszystkich tych celów doskonale sprawdzają się narzędzia marketingu internetowego. Tak jak Ty jesteś specjalistą w zakresie stomatologii, tak my możemy poszczycić się mianem ekspertów w dziedzinie marketingu internetowego. Chętnie wesprzemy Cię w działaniach związanych z budowaniem marki i rozpowszechnianiem usług, które oferujesz.

Co decyduje o wyborze dentysty?

Jak się okazuje, Pacjentów można podzielić na dwie główne grupy. Pierwszą z nich są ci, którzy z wygody lub w obliczu wystąpienia nagłego przypadku, szukają gabinetu w najbliższej okolicy. Do drugiej zaliczają się Pacjenci, którzy z uwagi na wyjątkowe umiejętności stomatologa i wysoką jakość świadczonych przez niego usług, są gotowi pokonać nawet setki kilometrów, by dotrzeć do gabinetu. Często wybór Pacjenta determinowany jest także ze względu na profil usług oferowanych w danym gabinecie. Stomatologów specjalizujących się w leczeniu zachowawczym czy ortodoncji, Pacjenci szukają zazwyczaj w najbliższej okolicy. Dlaczego? Tego rodzaju terapie z reguły wymagają wielu regularnych wizyt. W przypadku leczenia implantologicznego Pacjenci często decydują się na tzw. wewnątrz krajową turystykę dentystyczną. Jechać na drugi koniec Polski, by odmienić swój uśmiech? To niewielkie wyrzeczenie w obliczu spektakularnych efektów, jakimi można się cieszyć.
Jak jako stomatolog możesz zaistnieć w świadomości Pacjentów z najbliższej okolicy, regionu, a nawet całego kraju? Marketing w branży stomatologicznej jest niezwykle ważny. Postaw na skuteczne i skoordynowane działania w mediach społecznościowych, pozycjonowanie lokalne oraz wykorzystanie potencjału, jaki niosą ze sobą Google Ads.

reklama gabinetu stomatologicznego Reklama gabinetu stomatologicznego

Marketing stomatologiczny– dlaczego warto zastosować go do budowania pozycji na rynku?

Ciągle narzekasz na brak Pacjentów, a w swoim terminarzu masz jeszcze pełno miejsca na umówienie nowych wizyt? Pora zapełnić te luki i w pełni wykorzystać potencjał, jaki drzemie w Tobie i Twoim zespole! Marketing dla stomatologów jest ogromną szansą na rozwój. Dzięki działaniom, które możemy dla Ciebie wdrożyć, zyskasz:

Wzmożone zainteresowanie Pacjentów Twoim gabinetem i ofertą

reklama gabinetu stomatologicznego w internecie


Pacjenci są coraz bardziej świadomi znaczenia zdrowia jamy ustnej dla ogólnej kondycji ich organizmu. Dodatkowo do wizyty w gabinecie często skłaniają ich względy estetyczne i chęć zachowania młodego i atrakcyjnego wyglądu jak najdłużej. 

Szansę na zbudowanie silnej pozycji na tle konkurencji

profesjonalny marketing gabinetu stomatologicznego


Nie możesz jej zaprzepaścić! Wykorzystanie wszystkich przewag, którymi dysponujesz to klucz do sukcesu. Pomożemy Ci stworzyć markę stomatologiczną, która będzie rozpoznawalna, szanowana i lubiana przez Pacjentów.

Większego zaufania ze strony Pacjentów

marketing gabinetu stomatologicznego w internecie


Zaufanie Pacjentów – które jest wartością nie do przecenienia! Dzieląc się swoją fachową wiedzą i odpowiadając na zadawane z ich strony pytania, budujesz więź na linii Pacjent- stomatolog.

Wszechstronne działania dla Twojego gabinetu dentystycznego

Chcesz wdrożyć długofalowe i skoordynowane działania na wielu polach? A może potrzebujesz naszej pomocy przy przeprowadzeniu jednorazowej akcji marketingowej? Bez względu na to, jakie postawisz nam wyzwanie, chętnie stawimy mu czoła. Nasz zespół to zgrana drużyna ekspertów z różnych dziedzin: poczynając od social mediów, przez Google Ads, SEO, web designerów, graphic designerów na utalentowanych copywriterach kończąc.

Oto najważniejsze obszary, w których możemy Ci pomóc

Projektowaniu i wdrożeniu strony WWW


Zajmujemy się tworzeniem stron internetowych, które są atrakcyjne wizualnie, przyjazne dla użytkownika i responsywne. Witryna WWW jest internetową wizytówką Twojego gabinetu stomatologicznego. Mając na uwadze najnowsze trendy, Twoje wymagania i potrzeby użytkowników zaprojektujemy i wdrożymy stronę internetową, z której będziesz naprawdę dumny!

strona www dla placówki stomatologicznej

social media branży stomatologicznej

Stworzeniu strategii i prowadzeniu aktywnej komunikacji w mediach społecznościowych


Media społecznościowe to doskonały kanał komunikacji dla gabinetu stomatologicznego. Za ich pośrednictwem można utrzymywać stały kontakt z Pacjentami, a ponadto oferują wiele przydatnych funkcjonalności, jak np. umawianie wizyt czy wysyłanie przypomnień o uregulowaniu płatności. Prowadzenie social mediów naszych Klientów przynosi nam frajdę! Opiekując się Twoimi kanałami w social media, zadbamy o ich stronę wizualną, regularną, przemyślaną komunikację z fanami i pozyskiwanie nowych obserwujących, którzy należą do grupy osób potencjalnie zainteresowanych usługami Twojego gabinetu. Konfigurujemy i prowadzimy konta gabinetów stomatologicznych na platformach społecznościowych: Facebook, Instagram, YouTube, LinkedIn i Pinterest.

Planowaniu, realizowaniu i mierzeniu efektów kampanii Google Ads


Wyszukiwarka internetowa to jedno z najczęstszych źródeł pozyskiwania informacji o stomatologach i gabinetach dentystycznych, do których warto się udać. Płatne działania Google Ads w tym zakresie pozwalają dotrzeć do szerokich rzesz użytkowników sieci. Dzięki odpowiednio dobranym frazom kluczowym i zredagowaniu interesującej treści, reklamy tego rodzaju są skuteczne, a jednocześnie nieinwazyjne dla internautów.

marketing stomatologiczny Google ADS

Content marketing w usługach stomatologicznych

Kreowaniu lub odświeżeniu identyfikacji wizualnej Twojego gabinetu


Zapamiętywalne logo, estetyczne wizytówki, spójne bannery, czy atrakcyjny wygląd materiałów wizualnych, mają ogromne znaczenie. Na Twoje życzenie stworzymy pełną identyfikację wizualną gabinetu dentystycznego, opracujemy podstawową księgę znaku i zaprojektujemy materiały graficzne przeznaczone do druku i publikacji w internecie.

Działaniach z zakresu SEO


Pozycjonowanie strony to działania mające na celu wzmocnić widoczność strony twojego gabinetu rozpoczynamy od wnikliwej analizy zastanej sytuacji. Następnie ustalamy priorytety, wyznaczamy słowa kluczowe i dokonujemy optymalizacji technicznej strony. Podejmujemy się także redakcji nowych treści na stronę i pozyskiwaniu linków. Wszystkie działania na bieżąco monitorujemy, a efekty podsumowujemy w cyklicznych raportach.

pozycjonowanie placówki stomatologicznej seo

sesje zdjęciowe dla placówek dentystycznych

Tworzeniu materiałów foto i wideo


Realizujemy profesjonalne sesje fotograficzne, podczas których możemy wykonać zdjęcia personelowi Twojego gabinetu oraz wnętrzom placówki, w której świadczysz swoje usługi. Fotografie wykonane na sesji biznesowej to idealny materiał do publikacji na stronie internetowej, w mediach społecznościowych, czy do wykorzystania w procesie kreowania materiałów drukowanych.

Redagowaniu treści eksperckich poruszających tematy związane ze stomatologią


Artykuły na blog, treści na stronę internetową, teksty przeznaczone do publikacji w portalach zewnętrznych, notatki i krótkie formy na potrzeby postów w mediach społecznościowych. Wszystko to możemy dla Ciebie przygotować! Mamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu wysokiej jakości tekstów o tematyce związanej ze stomatologią, ortodoncją, endodoncją, implantologią, protetyką, leczeniem dzieci i sprzętem stomatologicznym.

copywriting w marketingu stomatologicznym

Jak przygotowujemy strategię na potrzeby działań marketingowych dla gabinetów dentystycznych?

Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, budując dla niego unikatową strategię działań w określonym obszarze, jednak zawsze nasza praca podzielona jest na kilka etapów:

Audyt


Rozpoznanie sytuacji, w jakiej znajduje się Twoja marka i ocena dotychczasowych działań (jeżeli takie były wcześniej prowadzone)

analiza kondycji brandu placówki stomatologicznej

przygotowanie strategii dla placówki stomatologicznej

Opracowanie strategii działania


Strategii opartej o główne cele i priorytety;

Wdrożenie działań zaproponowanych w strategii


Wykorzystując odpowiednie narzędzia, konsekwentnie realizujemy wszystkie działania zawarte w strategii, właściwie rozplanowując je w czasie.

wdrażanie działań marketingowych dla branży denstystycznej

monitorowanie działań dla branży stomatologicznej

Monitorujemy i optymalizujemy


Nie poprzestajemy na samym wdrożeniu działań, ale nieustannie obserwujemy ich przebieg. W razie potrzeby modyfikujemy nasze początkowe założenia zawarte w strategii, tak by otrzymać możliwie, jak najlepsze rezultaty.

Sporządzenie raportu i rekomendacja dalszych działań


Cyklicznie podsumowujemy efekty naszej pracy i radzimy, na czym jeszcze warto się skupić, by w przyszłości były one jeszcze lepsze.

raporty działań dla branży dentystycznej

Dlaczego warto z nami współpracować?


Jesteśmy zgranym zespołem profesjonalistów, który ma szerokie i długoletnie doświadczenie w prowadzeniu działań marketingowych dla gabinetów stomatologicznych i innych placówek medycznych. Niewiele agencji na rynku oferuje marketing usług stomatologicznych na tak wysokim poziomie. Mieliśmy przyjemność współpracować z wieloma podmiotami z tej branży i z dumą prezentujemy nasze najciekawsze realizacje oraz referencje od zadowolonych Klientów. Chcesz, abyśmy pomogli Ci w realizacji Twoich celów biznesowych? Wypełnij brief i resztę zostaw nam. Jak najszybciej odezwiemy się do Ciebie z propozycją spotkania!

 

 

 

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?

Wypełnij brief Skontaktuj się z nami