Marketing firmy budowlanej

Reklama dla firmy budowlanej

W ostatnich latach zaobserwować można spory rozwój branży budowlanej i związane z tym rosnące zainteresowanie ofertą budowlaną. Polacy szukają stabilności w trudnej gospodarczo sytuacji. Niewątpliwy wpływ na to miała pandemia COVID-19, w trakcie której jeszcze większą uwagę niż wcześniej zaczęliśmy przywiązywać do posiadania własnego M. Z drugiej strony rosnące ceny towarów i usług spowodowały, że wielu chętnych na zakup nieruchomości wstrzymało się z podjęciem ostatecznej decyzji. Prowadzisz firmę budowlaną i zastanawiasz się, jak przekonać ich, że to właśnie Twoja oferta jest najlepsza? Wykorzystaj siłę marketingu internetowego!

Skuteczna reklama firmy budowlanej oferującej usługi przy pomocy działań z zakresu SEO, Google Ads i social media przyciągnie do Ciebie nowych klientów. Wiemy, jakie działania promocyjne sprawdzą się w Twojej branży.

Reklama firmy budowlanej Reklama firmy budowlanej

Dlaczego warto wdrożyć działania z zakresu marketingu w swojej firmie budowlanej?

Blisko 90% Polaków korzysta z Internetu, a 70% robi to każdego dnia. Wielu z nich właśnie tam szuka odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Usługi budowlane, firmy remontowe Śląsk to tylko kilka z wielu fraz wpisywanych każdego dnia w wyszukiwarce Google. Ogromna jest także siła mediów społecznościowych, w których swoje konta ma niemal 27 milionów polskich użytkowników! Dzięki odpowiedniemu targetowaniu jesteśmy w stanie dotrzeć z reklamą do tych, którzy myślą o budowie domu, remoncie mieszkania czy jego zakupie. To skuteczny sposób na zdobycie nowych klientów i promocję Twojej firmy!

Zwiększymy zainteresowanie ofertą

reklama firmy budowlanej


Przy pomocy działań marketingowych dotrzemy do szerokiego grona odbiorców i zwiększymy świadomość marki. Wyeksponujemy to, co najlepsze w ofercie Twojej firmy. Dopasujemy komunikację do charakteru działalności, odpowiadając na bieżące potrzeby potencjalnych klientów i ich zapytania dotyczące nieruchomości czy budowy domu.

Zbudujemy silną pozycję na tle konkurencji

Reklama firmy budowlanej


Rosnąca konkurencja spędza Ci sen z powiek? Zadbamy o to, byś wyróżniał się na jej tle! Przeanalizujemy jej działania i zaproponujemy strategię, którą na bieżąco będziemy dopasowywać do zmieniającej się sytuacji rynkowej. Regularna kontrola wyników pozwoli na analizę skuteczności kampanii i działań z zakresu pozycjonowania w wyszukiwarkach.

Zadbamy o dobry wizerunek i wzrost zaufania

Reklama firmy budowlanej


Zakup nieruchomości lub remont mieszkania to często spory koszt. Klienci zwracają dużą uwagę na kwestie wiarygodności firmy budowlanej. Chcą być pewni, że zaoszczędzone przez nich fundusze trafią w ręce sprawdzonych fachowców, oferowana usługa będzie wykonana na najwyższym poziomie, a produkt spełni ich wymagania. Dlatego tak ważne jest zadbanie o wizerunek w sieci, gdzie znaleźć można m.in. odpowiednie referencje.

Co możemy zrobić, by działania marketingowe przyniosły zamierzony efekt?

Możemy pomóc Ci w jednym, wybranym obszarze lub przedstawić kompleksową ofertę obejmującą cały marketing internetowy Twojej działalności! Zastanawiasz się, jak reklamować firmę budowlaną? A może zależy Ci na stworzeniu strony internetowej i sprzedaży usług tą właśnie drogą? Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam poznać dużo sposobów na skuteczne trafienie do odpowiedniej grupy docelowej. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z biznesem, czy firma działa od lat, przedstawimy Ci dopasowane metody, które zwiększą jej rozpoznawalność i pozwolą pozyskać nowych klientów.

Co możemy Ci zaproponować?

Zaprojektowanie strony internetowej


Dobra strona internetowa firmy budowlanej to podstawa. Zwiększa ona zaufanie odbiorcy. Pozwala zaprezentować ofertę i przedstawić wszelkie, ważne dla potencjalnego klienta informacje. A co najważniejsze, umożliwi skontaktowanie się z Tobą. Odpowiedni landing page będzie także miejscem, na które trafiać będą odbiorcy kierowani z reklam.

Jeśli jeszcze nie masz witryny internetowej, stworzymy ją dla Ciebie w taki sposób, by była przejrzysta, estetyczna i zachęcająca. Zadbamy o to, by znalazły się na niej wszystkie elementy, które pozwolą zwiększyć wiarygodność Twojej oferty.

Jeśli natomiast masz już swoją stronę internetową, przeanalizujemy ją i zaproponujemy zmiany, dzięki którym będzie jeszcze lepsza i odpowiednio zoptymalizowana!

strona www dla firmy budowlanej

social media dla firmy budowlanej

Strategie komunikacji w kanałach Social Media i prowadzenie w nich komunikacji


Media społecznościowe są miejscem wymiany opinii, poszukiwania informacji i budowania relacji – nie tylko prywatnych, ale także pomiędzy firmą a odbiorcą. Profile firmowe na Facebooku czy Instagramie pozwalają utrzymać stały kontakt z użytkownikami, budować określony wizerunek, zwiększać autentyczność, regularnie informować o wszelkich nowościach i aktywnie promować określone produkty i usługi przy pomocy płatnych kampanii reklamowych Facebook Ads.

Mało która firma nie potrzebuje reklamy – tym bardziej w obecnym czasie, kiedy działania reklamowe konkurencji są tak zintensyfikowane. Kanały w social media pozwalają jednak także na działania bezpłatne, jak np. prowadzenie grup tematycznych lub udzielanie się w nich.

Skuteczne kampanie Google Ads


To właśnie wyszukiwarka internetowa jest najczęstszym miejscem, do którego w pierwszej kolejności trafiają użytkownicy zainteresowani usługami firm budowlanych. Google Ads pozwala skutecznie wykorzystywać to zjawisko. Dobrą reklamę firmy budowlanej cechują tu odpowiednio dobrane frazy kluczowe i treści, które sprzedają!

marketing firmy budowlanej Google ADS

Content marketing w firmie budowlanej

Stworzenie lub modyfikacja identyfikacji wizualnej firmy budowlanej


Skuteczny marketing firmy budowlanej lub jest zależny także od identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa. Obejmuje ona m.in. logo, określoną kolorystykę, estetyczne wizytówki czy spójne bannery. Opracujemy ją dla Ciebie! Stworzymy podstawową księgę znaku, zaprojektujemy materiały graficzne do druku i publikacji online.

Pozycjonowanie witryny Twojego biznesu budowlanego


Potencjał wyszukiwarek internetowych możemy wykorzystać nie tylko przy pomocy płatnych kampanii Google Ads. Bardzo skuteczne są także działania z zakresu SEO. Dzięki analizie konkurencji, wzbogaceniu strony o wysokiej jakości treści (content marketing) oraz linkowaniu wewnętrznemu i zewnętrznemu, Twoja strona wskoczy na wyższe pozycje na liście wyników wyszukiwania. Im wyżej się znajdzie, tym większa szansa, że osoby zainteresowane ofertą firm budowlanych klikną właśnie w link do Twojej witryny! Dzięki większej widoczności w sieci łatwiej dotrzesz do potencjalnych klientów, skąd prosta droga do nowych zleceń.

pozycjonowanie firmy budowlanej

sesje zdjęciowe dla firm budowlanych

Profesjonalne sesje zdjęciowe i materiały wideo


To właśnie obraz jest tym, co w pierwszej kolejności pozwala złapać uwagę odbiorcy. Profesjonalne zdjęcia członków zespołu, oferty lokali mieszkalnych czy usługowych, sprzedawanych produktów, a także realizacji budują wizerunek firmy, pobudzają wyobraźnię potencjalnych klientów i zachęcają do zakupu. Wraz z odpowiednimi materiałami wideo są świetną bazą do wykorzystania w reklamie, w social media lub na stronie internetowej. Zdjęć z powodzeniem użyjesz także w materiałach drukowanych.

Tworzenie treści eksperckich


W ramach współpracy przygotujemy specjalistyczne artykuły, dzięki którym zdobędziesz zaufanie potencjalnych klientów i zyskasz wizerunek eksperta w swojej dziedzinie. Treści na stronę internetową, blog, zewnętrzne portale, a także krótkie teksty na media społecznościowe – jeśli tego potrzebujesz, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

copywriting w marketingu budowlanym

Reklama firmy budowlanej


Wybierz sprawdzoną agencję interaktywną, zajmującą się marketingiem dla firm budowanych!

 

Zadzwoń

Jak przygotowujemy strategię na potrzeby działań z zakresu marketingu dla firm budowlanych?

Nasze działania uzależnione są od konkretnego przypadku, jednak pewne elementy są stałe. Tworzenie strategii zawsze dzielimy na kilka etapów:

Audyt


Sprawdzamy, w jakiej kondycji (z marketingowego punktu widzenia) jest Twój biznes. Przeprowadzamy analizę działań podejmowanych przez konkurencję i porównujemy z tymi, które były prowadzone w Twojej firmie. Gromadzimy wszystkie mocne strony Twojego biznesu i szanse na ich wykorzystanie. Podczas spotkania określamy wraz z Tobą, jakie są priorytety i cele, do których chcesz dążyć.

analiza kondycji brandu firmy budowlanej

przygotowanie strategii dla firmy budowlanej

Opracowanie strategii działania


Przygotowujemy plan działań, na podstawie którego będziemy dążyć do osiągnięcia założonych celów.

Wdrożenie działań zaproponowanych w strategii


Przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi, będziemy realizować zadania z opracowanej wcześniej strategii, właściwie rozplanowując je w czasie.

wdrażanie działań marketingowych dla firmy budowlanej

monitorowanie działań dla firmy budowlanej

Monitoring i optymalizacja


Samo działanie to nie wszystko. Liczą się także wnioski wyciągnięte na podstawie twardych danych. Ich analiza pozwala nam udoskonalać działania, nieustannie dopasowując je do zmieniającej się sytuacji rynkowej i Twojego biznesu.

Sporządzenie raportu i rekomendacja dalszych działań


Otrzymasz cykliczne raporty, w których zamieścimy najważniejsze aspekty prowadzonych działań. Będziesz mógł regularnie analizować efekty przyjętej strategii na podstawie jasnych danych. Co więcej, przekażemy Ci zalecenia, dzięki którym efekty pracy będą jeszcze lepsze!

raporty działań dla firmy budowlanej

Jak reklamować firmę budowlaną?


Zainteresowany reklamą dla firmy budowlanej? Skontaktuj się z nami i poznaj naszą ofertę!

 

Zadzwoń

Dlaczego warto z nami współpracować?


Odpowiednio dobrane działania z zakresu marketingu internetowego firmy budowlanej to duża szansa na zdobycie klientów nawet dla najmniejszej firmy. Strona w internecie, choć jest ważnym elementem, sama w sobie nie wystarczy, byś rozwinął swój biznes. Każda firma budowlana w obecnym czasie powinna reklamować usługi, które oferuje. Zoptymalizowane działania obejmujące SEO, social media, Google Moja Firma czy Google Ads pozwolą Ci osiągnąć efekt, na jakim Ci zależy. Nasz zespół może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w zakresie realizacji działań marketingowych dla różnego typu biznesów, w tym tych z branży budowlanej.

Sprawdź, co potrafimy, przeglądając przygotowane przez nas realizacje i poznaj referencje klientów, które dowodzą, że warto skorzystać właśnie z naszych usług!

Najczęściej zadawane pytania


Do najczęściej wykorzystywanych sposobów dotarcia do użytkowników w internecie można zaliczyć pozycjonowanie i SEO, reklamy Google Ads, SM marketing, content marketing oraz email marketing. Podstawą wszystkich działań jest odpowiednio zoptymalizowana strona z przejrzystą ofertą i możliwością szybkiego nawiązania kontaktu. 

W przypadku branży budowlanej, najczęstszymi kanałami dotarcia w social mediach są Facebook i Instagram. Na obu tych platformach możemy publikować nasze realizacje, zdjęcia PRZED-PO, ofertę i promocje oraz skupiać się na komunikacji z naszymi followersami. Możemy także uruchomić reklamy FB Ads i Instagram Ads w celu dotarcia do większej grupy potencjalnych odbiorców. 

Samodzielna promocja firmy budowlanej jest możliwa, ale może wiązać się z przepalaniem budżetu i inwestowaniem pieniędzy w złym kierunku. Agencja marketingu posiada niezbędne narzędzia do sprawdzenia słów kluczowym, grupy docelowej, monitorowania wyników czy optymalizacji treści, które pomagają zoptymalizować koszty i wydatki na promocję. 

Dobrze skonfigurowane narzędzia analityczne pozwalają na wgląd do wyników i porównanie ich z innym wybranym okresem. Ważne jest ustawienie także celów: mogą to być kliknięcia w adres mailowy czy telefon, wysłanie formularza, przejście na konkretną podstronę, zakup produktu lub inne. Po konfiguracji wszystkie konwersje są raportowane i klient ma wgląd do wyników. 

ZOBACZ OSTATNIE Zobacz ostatnie realizacje
strona internetowa
4.3/5 - (6 votes)

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?

Wypełnij brief Skontaktuj się z nami