Jak usunąć konto na Instagramie?

Instagram jest niezwykle angażującym medium społecznościowym. Gdy już rzucisz się w wir kolorowych fotografii, idealnych kadrów, serduszek i Instagram Stories, bardzo szybko możesz w nim utonąć i przepaść na dobre. Chcesz zniknąć z Instagrama – na chwilę lub na zawsze – ale nie wiesz jak to zrobić? Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces dezaktywacji i usuwania konta na Instagramie.

Myślisz, że usunięcie aplikacji Instagram ze wszystkich Twoich urządzeń załatwi sprawę? Niestety, nie jest to takie proste. Pozbycie się aplikacji polega jedynie na jej odinstalowaniu i nie jest jednoznaczne z zawieszeniem lub usunięciem konta na Instagramie. Aby skutecznie to zrobić, należy podjąć konkretne kroki.

Krótka przerwa – jak dezaktywować konto na Instagramie?

Niewiele osób wie, że nie trzeba od razu podejmować tak radykalnych kroków, jak usuwanie konta na Instagramie. Jeśli czujesz się przytłoczony ogromem treści, jakie serwuje to medium społecznościowe lub brak Ci inspiracji do tworzenia interesujących postów, to najlepszym posunięciem w takiej sytuacji będzie dezaktywacja konta na Instagramie. Ta opcja sprawdzi się również w przypadku, gdy prowadzisz konto marki, która z różnych przyczyn musi przerwać swoją działalność. Dzięki tej opcji możesz sprawić, że przez określony czas będzie nieaktywny.

Aby dezaktywować swoje konto na Instagramie, powinieneś:

  • Zalogować się na swój profil. Bardzo ważne jest, że musisz skorzystać z komputera stacjonarnego lub przeglądarki na swoim urządzeniu mobilnym. Niestety, dezaktywacja konta nie jest możliwa w aplikacji mobilnej Instagrama.
  • Przenieść się do widoku głównego Twojego profilu, klikając ikonę widoczną w prawym górnym rogu ekranu.
    Kliknij przycisk Edytuj profil.

  • Na samym dole znajdziesz opcję „Tymczasowe wyłączenie konta” – wybierz ją.

  • Następnie odpowiedz Instagramowi na pytanie, dlaczego chcesz wyłączyć konto. Zostaniesz poproszony o podanie hasła i po takiej weryfikacji będziesz mógł dezaktywować profil, klikając “Wyłącz tymczasowo konto”.

Zadajesz sobie pytanie, co przez czas Twojej nieobecności będzie działo się ze stworzonymi przez Ciebie treściami? Czy będziesz mógł do nich w dowolnej chwili powrócić po usunięciu Instagrama? Tak, Instagram stwarza taką możliwość każdemu użytkownikowi marnotrawnemu, a zdjęcia, filmy i zapisane Stories są przez ten czas magazynowane na serwerach Instagrama. Nie ma więc obaw, że je utracisz. Tak samo sprawa ma się z obserwującymi, obserwowanymi, a także komentarzami i serduszkami pod Twoimi publikacjami.

Ostateczne pożegnanie – jak usunąć konto na Instagramie?

Jeśli jesteś zdecydowany na zakończenie swojej przygody z Instagramem możesz podjąć ostateczny krok, jakim jest usunięcie konta na Instagramie. Przed podjęciem tego kroku, powinieneś jednak wiedzieć, że wszystko – obserwujący, komentarze, polubienia i udostępnione przez Ciebie materiały – zniknie bezpowrotnie. Nazwa konta również przestanie do Ciebie należeć, a założenie nowego pod tym samym nickiem będzie niemożliwe. Administracja Instagrama nie ma także możliwości przywrócenia raz usuniętego konta. Warto więc tę decyzję przemyśleć – nie tylko dwa, ale i więcej razy.

W przypadku, gdy po rozważeniu wszystkich za i przeciw mimo wszystko chcesz usunąć konto na Instagramie, to musisz:

  • Wejść na stronę, za której pośrednictwem możliwa będzie stała dezaktywacja profilu. Na tej stronie powinieneś zalogować się do swojego Instagrama.
  • Podobnie jak w przypadku tymczasowego zawieszenia konta, usuwając je musisz odpowiedzieć na pytanie, dlaczego chcesz to zrobić.
  • Ostatnim krokiem jest kliknięcie przycisku “Trwale usuń moje konto”.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi pożegnanie z Instagramem – czy to tymczasowe, czy stałe – nie sprawi Ci już większych problemów! Nie masz czasu na prowadzenie swojego profilu? A może zwyczajnie brak Ci pomysłów? Spokojnie, nie musisz od razu znikać z instagramowego świata – skontaktuj się z nami, a wszystko zrobimy za Ciebie i pomożemy Ci zadbać o wizerunek w przestrzeni tego medium społecznościowego.

Jeśli jednak zmienisz zdanie co do usunięcia konta, sprawdź jak dobrze prowadzić profil na Instagramie!

Pamiętaj, że JESTEŚMY AGENCJĄ REKLAMOWĄ, a nie oficjalną Pomocą Facebooka/Instagrama.

Jeśli ten artykuł nie rozwiązał Twojego problemu i nie możesz usunąć konta na Instagramie, szukaj wsparcia w panelach pomocy serwisu:

https://help.instagram.com/
https://www.facebook.com/business/help/support

Pamiętaj że opcja usuwania konta NIE JEST DOSTĘPNA w samej aplikacji!

5/5 - (2 votes)
Content & Social Media Manager. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Wie jak wielką siłę ma słowo i stara się to umiejętnie wykorzystywać w działaniach marketingowych. W wolnych chwilach hoduje swoje koty i głaszcze swoje kaktusy.

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?

Wypełnij brief Skontaktuj się z nami