Jak połączyć strony na Facebooku?

łącznie stron na facebook'u

Czasami zdarza się, że fanpage posiada swój duplikat (na przykład stronę utworzoną w przeszłości, na której od dawna nic się nie dzieje), niepotrzebnie wprowadzający odbiorców w błąd. Co z tym zrobić?

Oczywiście administrator fanpage’a może w każdej chwili go usunąć, ale kiedy niechciany fanpage ma już jakieś grono fanów, ogromną szkodą byłoby ich stracić… Dlatego, zanim podejmiesz pochopną decyzję o kasowaniu niepotrzebnego fanpage’a, warto zastanowić się nad tym, czy możesz z niego jeszcze coś „wycisnąć”.

Jak połączyć strony na FB?

Między innymi, właśnie po to Facebook umożliwia opcję łączenia fanpage’y. Aby to zrobić, trzeba jednak spełnić kilka wymogów:

1. Nazwy obu fanpage’y muszą być do siebie podobne.

Idealną sytuacją jest dokładnie ta sama nazwa obu stron lub bardzo zbliżona. Jeśli nazwy jednak znacząco się od siebie różnią, zanim przystąpisz do łączenia fanpage’y, warto zastanowić się nad zmianą nazwy jednego z nich. Możesz to zrobić to w zakładce „Informacje”. Obok aktualnej nazwy strony, kliknij przycisk „Edytuj”. Pamiętaj jednak, że zatwierdzenie nowej nazwy może potrwać kilka dni. W dodatku, możesz to robić tylko raz w tygodniu.

2. Do fanpage’y musi zostać przypisany ten sam adres.

Jeśli do stron przypisane są konkretne lokalizacje, konieczne jest, aby ich adresy nie mogą się różnić.

3. Oba fanpage’e muszą posiadać tego samego administratora.

Osoba, która wnioskuje o połączenie dwóch stron, musi jednocześnie posiadać rolę administratora na każdym z nich.

Wymogi spełnione. Co dalej?

Jeśli nazwy, adresy i administratorzy stron się od siebie nie różną, można śmiało przystąpić do wnioskowania o ich połączenie.

Przejdź do strony https://www.facebook.com/pages/merge/ i na rozwijanych listach znajdź te fanpage’e, które chcesz ze sobą scalić. Najpierw wybierz tę stronę, którą docelowo chcesz pozostawić, a następnie tę, która ma zostać z nią połączona. Teraz kliknij „Kontynuuj”, po czym „poproś o połączenie”. Teraz pozostaje już tylko czekać na akceptację.

A co, jeśli… Facebook odrzuci wniosek o połączenie fanpage’y?

Jak wiadomo, „niezbadane są wyroki Fejsa”. Pomimo spełnianych przez Ciebie warunków, może zdarzyć się, że poproszenie o połączenie stron będzie niemożliwe lub po prostu Twój wniosek zostanie odrzucony. Nie trać jednak nadziei – Twoje strony wciąż mogą zostać połączone. W tej sytuacji zwróć się do supportu Facebooka (sprawdź, jak skontaktować się z pomocą Facebooka – aktualnie możesz zrobić to po Polsku, na przykład za pomocą chatu: https://www.facebook.com/business/form/chat. Opcja ta dostępna jest dla aktywnych reklamodawców.

Co zyskujesz? Co tracisz?

Zabieg połączenia za sobą dwóch fanpage’y pozwala na scalenie wszystkich polubień i zameldowań z obu stron. Na docelowo pozostawionym fanpage’u nie znajdziesz jednak zdjęć, recenzji i postów tej strony, która została do niego przyłączona. Facebook po prostu je usunie. Pamiętaj, że połączenie fanpage’y jest procesem nieodwracalnym! Dlatego, jeśli mimo wszystko zależy Ci na treściach opublikowanych na fanpage’u przyłączanym do innego, zastanów się dwa razy.

Potrzebujesz pomocy z fanpagem na Facebooku?
Zaufaj agencji marketingowej inmedium.pl i dowiedz się, jak połączyć strony na FB!

 

Więcej o Instagramie na naszym blogu Social Media.

2.6/5 - (5 votes)
Content & Social Media Manager, Kulturoznawca, Fotograf. Wbrew panującej na Facebooku tendencji, stara się pojawić na większości wydarzeń, w których bierze udział (zwłaszcza tych związanych z social mediami, podróżami i fotografią). Kolegów z pracy zaraża śmiechem i rzadko gasnącym entuzjazmem.

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?

Wypełnij brief Skontaktuj się z nami