Jak połączyć Facebooka z Instagramem? Zrób to sam!

Prowadzisz działania w różnych kanałach mediów społecznościowych? To dobra strategia! Powinieneś mieć jednak na uwadze to, by poszczególne platformy były ze sobą odpowiednio zintegrowane. Chociaż Facebook i Instagram to rodzeństwo, obecność intuicyjnych odnośników z jednego profilu Twojej marki do drugiego, nie jest taką oczywistością. Dodanie zakładki Instagram na fanpage’u nie stanowi żadnej tajemnej wiedzy, ale zdajemy sobie sprawę, że wielu administratorom stron firmowych, ta czynność potrafi przysporzyć niemałych kłopotów. Aby Ci ich zaoszczędzić, przygotowaliśmy krótki tutorial, w którym krok po kroku wyjaśniamy, jak dodać zakładkę Instagram na swoim fanpage’u.

 

Dlaczego warto integrować poszczególne kanały komunikacji online?

Chyba każdy już jest przyzwyczajony do tego, że na stronie internetowej można znaleźć odnośniki do profili społecznościowych marki. Dzięki nim odwiedzający stronę może dzięki zaledwie jednemu kliknięciu zapoznać się z treściami publikowanymi w przestrzeni poszczególnych platform społecznościowych. Integracji można również dokonać pomiędzy Facebookiem a Instagramem. Warto to zrobić z kilku powodów. Jak wiadomo, jedni wolą psy inni koty. Są ludzie, którzy piją tylko kawę, i tacy, którzy raczą się tylko herbatą. Wreszcie — ludzi można rozróżnić na tych, którzy preferują korzystanie z Facebooka i tych, którzy zaglądają wyłącznie na Instagrama. Nie wszyscy ludzie korzystają ze wszystkich dostępnych social mediów. W dużej mierze ich przyzwyczajenia uwarunkowane są pokoleniowo. Możliwość dostępu do treści publikowanych na Instagramie, z poziomu zakładki na fanpage’u zwiększa szansę na to, że potencjalny Klient bardziej zainteresuje się przekazywanymi przez Ciebie treściami, więcej czasu poświęci na zaznajomienie się z ideami stojącymi za Twoją marką, a także produktami i usługami, jakie oferujesz.

 

Jak połączyć konta na Facebooku i Instagramie?

Wystarczą cztery proste kroki, by połączyć swoje konto na Instagramie z profilem na Facebooku i zyskać możliwość bezpośredniego udostępniania postów w tej przestrzeni. Aby dokonać połączenia, musisz mieć na swoim urządzeniu z systemem iOS lub Android zainstalowaną aplikację Instagram. A więc do dzieła!

KROK 1: Z poziomu swojego profilu na IG kliknij hamburger menu.
KROK 2: Wybierz “Ustawienia”.
KROK 3: Przejdź do opcji Konta → Powiązane konta.
KROK 4: Wybierz opcję Facebook i wypełnij formularz logowania swoimi danymi dostępowymi do konta na Facebooku.

 

I gotowe! Prawda, że to proste? 😀

 

Jak dodać zakładkę “Instagram” na fanpage’u?

Jeśli chcesz dodać do swojego fanpage’a na Facebooku zakładkę Instagram, możesz w tym celu potrzebować darmowej aplikacji Woobox, która pozwala na wzbogacenie fanpage’a choćby właśnie o taką funkcjonalność, jak ta wspomniana powyżej. Oto co musisz zrobić:

KROK 1: Kliknij przycisk, umożliwiający bezpłatne skorzystanie z Wooboxa.

woobox - narzędzie do integracji facebooka i instagrama

KROK 2: Zarejestruj się, używając Facebooka lub adresu mailowego i hasła.

woobx - logowanie do narzędzia wspierającego integrację facebooka z instagramem

KROK 3: Wybierz zakładkę Static Tabs.

krok 3 - wybieranie zakładki umożliwiającej połączenie fanpagea z instagramem

KROK 4: Wybierz platformę społecznościową, z którą chcesz zintegrować swój fanpage, poprzez dodanie odpowiedniej zakładki (w tym przypadku, oczywiście powinieneś wybrać Instagram).

KROK 5: Uzupełnij formularz danymi dotyczącymi Twojego Instagrama i dopasuj opcje publikowania do swoich preferencji.

ostatni krok, potwierdzający połączenie konta na facebooku z kontem na instagrmamie

I już, zakładka Instagram jest widoczna na Twojej stronie!

Jak widzisz, bardzo niewielkim nakładem czasu i sił możesz samodzielnie wzbogacić swój fanpage na Facebooku o nową funkcjonalność!

Chcesz, abyśmy pomogli Ci w prowadzeniu Facebooka i Instagrama?
Zaufaj agencji marketingowej inmedium.pl!

 

Oceń
Content & Social Media Manager. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Wie jak wielką siłę ma słowo i stara się to umiejętnie wykorzystywać w działaniach marketingowych. W wolnych chwilach hoduje swoje koty i głaszcze swoje kaktusy.

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?

Wypełnij brief Skontaktuj się z nami