FACEBOOK SUPPORT – jak skontaktować się z Pomocą Facebooka

Jak zmienić nazwę strony firmowej na Facebooku? Dlaczego moja reklama została odrzucona, a konto zablokowane? O co chodzi z weryfikacją domen? Tak wiele pytań, tak… sporo odpowiedzi w regulaminie i zasadach Facebooka. Bywa jednak tak, że bezpośredni kontakt z pomocą jest nieunikniony. Tylko, gdzie znaleźć czat albo choć e-mail do Facebooka? To nie zawsze takie łatwe, jak się wydaje.


Telefon do Facebooka

Halo, Mark, pilnie potrzebuję pomocy! – nie ma tak łatwo. W serwisie nie znajdziesz numeru telefonu bezpośrednio do jego założyciela, ani nawet do polskiego oddziału. Musisz próbować inaczej.

Facebook Chat

Nie każdy ma możliwość czatu z konsultantem – sprawdź, jak jest w Twoim przypadku. W przeglądarce, w której jesteś zalogowany na Facebooku, przejdź na stronę Centrum pomocy dla firm Facebooka. Jeśli masz taki widok, jak poniżej (stan u mnie na 09.2021), wybierz niebieski przycisk “Pierwsze kroki”:

Pomoc Facebooka

Następnie kliknij “Skontaktuj się z działem pomocy ds. reklam”:

Pomoc FB Business

Teraz musisz wybrać zasoby, których dotyczy Twoje zgłoszenie. Może to być np. konkretne konto reklamowe czy strona firmowa na Facebooku:

W czym możemy pomóc

Po wyborze zasobu, Facebook wyświetli Ci listę najczęstszych problemów:

Problemy ze stroną na Facebooku

 

Wybierasz jedną z pozycji na liście, a następnie dodajesz krótki opis swojego problemu. Po wypełnieniu pól, okno czatu stanie się aktywne i… mamy to! Za moment porozmawiasz z konsultantem na Messengerze.

Kontakt z Pomocą FB

Do tego miejsca możesz też dotrzeć inną drogą. Jeśli Twój problem dotyczy konta reklamowego, otwórz Menedżer Reklam i kliknij w pytajnik w lewym dolnym rogu:

Pomoc na koncie reklamowym

 

Opcja czatu pojawia się najczęściej, gdy zaczynasz wydawać większe kwoty w reklamach na Facebooku. Niestety nie jest to regułą. Zdarzało się, że możliwość porozmawiania z konsultantem na Messengerze miał klient, który wydał w swojej karierze reklamowej całe 2 złote, podczas gdy nie miał jej klient z dziennym budżetem reklamowym na poziomie 2 tysięcy złotych – wówczas pozostaje mail lub kontakt przez pośrednika, np. agencję Social Media inmedium.pl 😉

E-mail do Pomocy Facebooka

Jeśli nie spłynęła na Ciebie łaska Facebooka i dostępu do czatu nie posiadasz, wypełniając kroki, które opisałam powyżej, powinieneś zamiast “Rozpocznij czat” mieć opcję wysyłki wiadomości.

Nie mogę skontaktować się z Pomocą Facebooka

Bywa i tak, że wszelkie drogi kontaktu z Facebookiem zawodzą. Nie masz możliwości czatu ani wysyłki maila. Strona z Pomocą wygląda u Ciebie inaczej niż w tym artykule. Nie wiesz, co i gdzie kliknąć, by uzyskać jakiekolwiek wsparcie.

Na większość problemów, znajdziesz odpowiedź w samouczkach Facebooka i artykułach dostępnych w sieci. Przykładowo:

Są jednak sprawy, które wymagają kontaktu z supportem.
Jeśli ciągle szukasz odpowiedzi na pytania:

  • Jak odzyskać dostęp do strony firmowej lub Menedżera Firmy na Facebooku?
  • Jak odblokować zablokowane konto reklamowe na Facebooku?
  • Jak znieść blokadę domeny?

Najpewniej będziesz potrzebować wsparcia agencji reklamowej. Skontaktuj się z nami, a zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by wyjaśnić Twoją sprawę. Pamiętaj jednak, że nie jesteśmy Pomocą Facebooka, więc nie na wszystko mamy wpływ.

Więcej o Facebooku na naszym blogu Social Media.

Oceń
Content & Social Media Manager, wykładowca, socjolog, politolog. Od 9 lat realizuje kampanie reklamowe, tworzy wartościowe treści i doradza markom w zakresie ich obecności w Internecie. Zaczytana, zapisana, bezustannie coś nucąca. Zauroczona greckimi wyspami i japońską motoryzacją. Właścicielka Dakara - takiego psa, instacelebryty.

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?

Wypełnij brief Skontaktuj się z nami