Sprzedawaj na Facebooku! Sklep na fan page’u

Prowadzisz sklep internetowy? Wzmocnij sprzedaż, tworząc Sklep na Facebooku. Reklamuj się jeszcze efektywniej, oznaczając produkty we wpisach. 

Sklep na Facebooku

Facebook udostępnił stronom firmowym możliwość bezpłatnego dodawania produktów do fan page’a. Możesz skuteczniej promować swoją ofertę, a nawet sprzedawać bezpośrednio z Facebooka – wystarczy, że w zakładce Sklep dodasz do danego produktu link kierujący do systemu płatności. Dzięki temu skrócisz drogę do zakupu. Użytkownik nie będzie musiał odwiedzać Twojego e-sklepu, rejestrować się czy logować, by zamówić produkt, który zainteresował go na fan page’u.

W przyszłości cały proces zakupowy ma być jeszcze prostszy. Zespół Zuckerberga pracuje nad wprowadzeniem przycisku „Zapłać przez Facebooka”, co umożliwi finalizację transakcji bez opuszczania serwisu, jeśli użytkownik podepnie pod swój profil kartę debetową lub kredytową.

Prostsze ma być również dodawanie produktów. Obecnie wszystko trzeba robić ręcznie. W przyszłości właściciele e-sklepów będą mogli skorzystać z narzędzi, które umożliwią wczytywanie produktów z pliku lub integrację z  danymi e-sklepu. Mam nadzieję, że to przyszłość niedaleka 🙂 Nowe opcje wyglądają obiecująco, jednak trudno sobie wyobrazić ręczne wprowadzanie setek czy tysięcy produktów i ich bieżącą aktualizację (dynamika cen, zasoby magazynowe).

Sklep na fan page’u = nowy format reklamy

Uruchomiłeś Sklep na Facebooku? Skorzystaj z nowego formatu reklamowego. Wypromuj post związany z Twoimi produktami, dołączając do niego możliwość bezpośredniego zakupu jednego z nich. Jak to zrobić? Dzięki oznaczaniu produktów w poście (“Wyświetlane produkty”). Niestety opcja ta nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich, warto jednak sprawdzić czy Twój Sklep jest w gronie wybrańców.

Oznaczanie Produktów w Reklamie
Oznaczanie Produktów we Wpisie

Podczas tworzenia/edycji posta sprawdź czy obok opcji „Oznacz ludzi” wyświetla się przycisk „Oznacz produkty”. Jeśli tak, możesz zacząć oznaczanie – kliknij w miejsce na grafice i dodaj jeden z produktów z facebookowego Sklepu, wpisując jego nazwę. Następnie zakończ edycję i przejdź do promocji wpisu w Menedżerze Reklam czy Power Editorze – gotowe!

Jak dodać zakładkę Sklep?

Stworzenie zakładki Sklep na Facebooku jest proste, bezpłatne i nie wymaga instalacji zewnętrznych aplikacji. Zrobisz to sam w kilka sekund 🙂 W  czasie, kiedy Sklep był nowością na większości stron pojawiał się komunikat w prawym górnym rogu Strony Głównej (jak na poniższym filmiku) – jeśli go nie widzisz, zerknij na krótką instrukcję poniżej materiału wideo.

W przypadku niektórych kategorii stron firmowych, zakładka Sklepu jest zakładką domyślną – znajdziesz ją na Stronie Głównej swojego fan page’a w menu po lewej stronie.  Po kliknięciu możesz dodawać kolejne produkty (ile dusza zapragnie! Facebook nie wprowadził ograniczenia liczby dodawanych pozycji). Każdy z nich musi mieć przypisany obraz (który jest zdjęciem produktu, a nie wizualizacją, np. ikoną), najlepiej w rozdzielczości nie mniejszej niż 1024 x 1024 piksele.

Jeśli nie widzisz zakładki Sklep, przejdź do ustawień strony, wybierz „Edytuj stronę”, a następnie „Dodaj kartę” i wyszukaj interesującą Cię opcję. Następnie wróć na Stronę Główną i jeszcze raz zerknij do menu – Sklep powinien być już widoczny. Powodzenia w sukcesywnym dodawaniu kolejnych produktów! 🙂

Masz pytania dotyczące Sekcji Sklep na Facebooku? Przydatne informacje znajdziesz w Centrum Pomocy dla Reklamodawców. Nadal potrzebujesz wsparcia? Nie wahaj się, pisz: karina.zabiegly@inmedium.pl 🙂

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Content & Social Media Manager, wykładowca, socjolog, politolog. Od 9 lat realizuje kampanie reklamowe, tworzy wartościowe treści i doradza markom w zakresie ich obecności w Internecie. Zaczytana, zapisana, bezustannie coś nucąca. Zauroczona greckimi wyspami i japońską motoryzacją. Właścicielka Dakara - takiego psa, instacelebryty.

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?

Wypełnij brief Skontaktuj się z nami