Google sortuje siebie Alfabetycznie

Nie od dzisiaj wiadomo, iż Google rozrosło się poza swoją pierwotną misję “organizacji wszystkich treści na świecie”. Wiele spółek i przedsięwzięć firmy jest realizowanych pod jednym banerem, jednak bardzo duża część z nich nie ma nic wspólnego z wyszukiwaniem, którego synonimem jest Google. Tak więc w celu organizacji gigant z Mountain View postanowił zrestrukturyzować swoje zasoby.

Pierwszym krokiem było stworzenie nowej firmy-matki, która ma za zadanie wchłonąć wszystkie podległe dotychczas Google podmioty. Nowa firma nazwana Alphabet, nie ma być kolejną marką, jaką Google będzie promować – ma ona stanowić prawny byt skupiający wszystkie podległe dotychczas Google podmioty tj. YouTube, Android, Google X, Google Venture itp. Każdy z nich nadal będzie operował jako odrębny byt i marka, i nie ma obecnie żadnych planów rebrandingu tych usług pod nową nazwę.

Drugi poważny krok to mianowanie Sundara Pichai Dyrektorem Zarządzającym (CEO) Google, co nie powinno być dużym zaskoczeniem zwłaszcza, że Sundar od kilku lat sukcesywnie przyjmował pod swoje skrzydła kolejne działy Google. Wśród śmietanki Krzemowej Doliny pojawiają się głosy, iż mimo że sama organizacja oczywiście była planowana od dawna, jej przyspieszenie mogło nastąpić z powodu Twittera, który aktualnie szuka nowego CEO i który ponoć już lata temu był blisko zrekrutowania Sundara.

Jak te zmiany wpłyną na codzienne działania Google i na nas jako użytkowników? Praktycznie w ogóle 🙂 Większość z tych zabiegów to prawne machinacje dużych korporacji, które nie mają realnego wpływu na internautów. Nie ma się też co nastawiać, że w niedalekiej przyszłości nazwa Alphabet pojawi się na produktach i usługach Google.

Oceń
Specjalista SEM z 15 letnim stażem. Na co dzień zajmuje się przygotowaniem, prowadzeniem, optymalizacją i raportowaniem kampanii reklamowych, jak również analityką internetową i zagadnieniami związanymi z SEO. Prywatnie fan japońskiej herbaty i amerykańskich jabłek ;)

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?

Wypełnij brief Skontaktuj się z nami